Suplementy i naturalne witaminy najwyższej jakości !!!

————  MENU GŁÓWNE  ————

Nasz sklep - naturalne suplementy diety i witaminy z CaliVita

Nigdzie nie kupisz taniej !!!

 

 ARTYKUŁY

 CHOROBY

 ZAKAZANE TEMATY

 LINKI TEMATYCZNE

 

Serwis o witaminach - ZAPRASZA.
Co to są witaminy, jakie mają właściwości, gdzie je znaleźć, oraz wiele innych informacji na ich temat, zawiera serwis: www.doktorwitamina.pl

Baner i link do strony "doktorwitamina.pl", czyli wszystko o witaminach.


Serwis o ziołach i minerałach - ZAPRASZA.
Zioła i minerały to NATURA, z którą powinniśmy żyć w symbiozie. Natura oferuje nam bardzo wiele, chociaż my coraz cześciej o tym zapominamy. O właściwościach ziół i składników mineralnych przypomina serwis: www.nowesuplementy.pl

Baner i link do strony "nowesuplementy.pl".


//   Str.Główna Magnez

 

" Starość jest nieunikniona, ale choroby i ból - nie !!! "

Dr Hulda Regehr Clark

STRONG BONES, to preparat uzupełniający codzienną dietę w wapń i magnez. Obydwa składniki występują w formie chelatu, w idealnej proporcji 2 do 1, która gwarantuje ich maksymalne wykorzystanie przez organizm, oraz zapobiega powstawaniu kamieni nerkowych. Preparat jest znakomity w profilaktyce osteoporozy. Jest również naturalnym środkiem uspokajającym i rozluźniającym.


Niedobory magnezu

Magnez pierwiastkiem życia
Magnez nazywany jest często pierwiastkiem życia i energii i jest zaliczany do grupy makro składników mineralnych, na które organizm wykazuje zwiększone dzienne zapotrzebowanie. Pierwiastek ten zaangażowany jest w ponad 300 reakcji enzymatycznych, zachodzących w naszych komórkach każdego dnia. Minerał ten uczestniczy w aktywnym transporcie różnych składników przez błony komórkowe, między innymi przyczynia się do utrzymania odpowiedniej równowagi pomiędzy sodem a potasem. Magnez jest niezbędny do codziennej pracy naszych mięśni i sprawnego funkcjonowania układu nerwowego. Minerał ten wspomaga również właściwe funkcjonowanie serca i całego układu krwionośnego. Jednak najważniejszą funkcją magnezu pozostaje udział w syntezie podstawowych nośników energii w organizmie (ATP). Bez obecności odpowiedniej ilości tego minerału produkcja energii niezbędnej w codziennym funkcjonowaniu organizmu zachodzi nieefektywnie. I właśnie dlatego czujemy się zmęczeni. Z tego też powodu codziennie uzupełnianie magnezu jest tak istotne. Dodatek witaminy B6, zwiększa wchłanialność magnezu i bardzo często nasila, ale i umożliwia prawidłowe zachodzenie procesów metabolicznych, w których ten minerał uczestniczy.

Niedobory magnezu
Wiadomo, że niedobory wszelkich składników odżywczych biorą się ze złej diety, ale nie tylko. Powodem niedoborów mogą być także specyficzne warunki życia (choćby ciężka praca z niedospaniem, długotrwały stres, problemy z ich wchłanianiem, lub ich "podjadanie" przez gości zasiedlających nasz układ trawienny.

W pierwszym przypadku, czyli nieodpowiednim odżywianiu, udział biorą złe nawyki. Pyszne białe pieczywko nie zawiera praktycznie wcale składników mineralnych, w tym również magnezu, a kusząca nas swym aromatem poranna kawa, orzeźwia jedynie przez piętnaście minut (kofeina), zaś powodowane przez nią ubytki magnezu z czasem są coraz większe. Podobnie działają: herbata, Coca-cola i napoje gazowane, które wypłukują magnez w zawrotnym tempie.

W ostatnich latach poziom magnezu w tym, co leży na półkach sklepowych znacząco się obniżył. Po prostu mniej jest go w glebie. Do tego mąka z pełnego przemiału prawie go nie zawiera. A kto z nas tak naprawdę spożywa pieczywo i makarony razowe? Magnez znika też mocno w czasie stresu i choroby. Natychmiast zwiększa się zapotrzebowanie nań w czasie intensywnego wysiłku fizycznego i umysłowego. Negatywny wpływ na jego zawartość ma też dieta wysokowapniowa (mleko, sery), oraz spożywanie mięsa.

Niedobór magnezu daje objawy identyczne niemal jak borelioza, tyle że na boreliozę zapada jedna osoba na 10 000, zaś niedobory magnezu ma 1 na 5 osób. Innymi słowy, na 2000 osób z objawami boreliozy, tylko 1 ma tę chorobę, a 1999 niedobór magnezu.

Magnez jest jonem wewnątrzkomórkowym, dlatego oznaczanie jego poziomu we krwi jest kompletnym nieporozumieniem - można w ten sposób wykryć co najwyżej niektóre zaburzenia jego gospodarką, np. w cukrzycy. We krwi jest jedynie odrobina z całego naszego magnezu, reszta jest "schowana" w komórkach organizmu i w kościach.

Najważniejsze objawy niedoboru tego pierwiastka to:

  • Zaburzenia pracy nerwów obwodowych, a więc nagłe uczucie ciepła, bólu, drętwienia.

  • Zaburzenia działania układu immunologicznego - podatność na infekcje, w związku z tym np. chroniczny ból gardła.

  • Przy chronicznych niedoborach organizm pobiera magnez z kości i stawów, więc zaczynają się ich bóle (tzw. strzelanie wszystkich stawów, bóle kości i mięśni, ból karku, strzykanie w krzyżu).

  • Zaburzenia pracy centralnego układu nerwowego, zwłaszcza nerwice, stany lękowe, ciągłe uczucie zmęczenia, duże problemy ze snem, uczucie jakby upicia się, zaburzenia równowagi, czasem "echo" w uszach.

  • Zaburzenie "gry" naczyń włosowatych i ogólnie metabolizmu, co objawia się siniakami, czerwonymi plamkami wyskakującymi na skórze, wychodzącymi żyłkami (takie jakby pajęcze znaczki).

  • Anomalia pracy serca "stawanie dęba", powodujące porażający lęk. Drgania mięśni, skakanie powiek, a także wrażenie że "coś po nas łazi", że prąd przebiega, że drętwieje.

Dla wielu czytających ten tekst, objawy brzmią jakby znajomo... .

Warto tu zaznaczyć, że po pierwsze - niedoboru magnezu nie wykryje się badaniem z surowicy, jako że tam zawsze jest go dużo aż do ostatniej chwili; po drugie - regeneracja tego pierwiastka trwa nawet parę tygodni (wskazana cierpliwość); po trzecie - można mieć niewłaściwe wchłanianie (metabolizm), a wtedy żadna suplementacja nie pomoże i trzeba leczyć przyczynę, np. usunąć pasożyty przewodu pokarmowego. Regeneracja układu immunologicznego wykończonego niedoborem magnezu trwa do 2 miesięcy - od momentu uzupełnienia niedoboru.

Do uzupełnienia najskuteczniejszy jest magnez wraz z wapniem oraz witaminy D3 i B6
Zawsze należy pamiętać, że niektórych składników nie powinno się przedawkować. Wapń z magnezem przyjmuje się w stosunku 2 części wapnia na 1 część magnezu. Nie zaszkodziło by też trochę potasu i cynku. Gdy o to nie zadbamy, nadmiar magnezu w diecie wypłucze z kolei wapń ze stawów, co dość szybko możemy odczuć jako bóle i "strzelanie". 

Zakłada się, że co najmniej połowę przypadków różnych dolegliwości, a nawet poważnych schorzeń leczonych latami przez lekarzy, można byłoby wyleczyć w ciągu kilku tygodni odpowiedniej suplementacji magnezu. Dlaczego się tego nie robi? Hmm... o tym na innych stronach.

CIĄG DALSZY WKRÓTCE...

 

 

Strong Bones - suplement diety - photo

STRONG BONES

idealny zestaw chelatowanego wapnia (organicznego) w połączeniu z magnezem!!!

Egzema, grzybica, kwasica, oczyszczanie organizmu, układ krążenia, cukrzyca, podagra, stany zapalne, starzenie, nowotwory, anemia, białaczka, wrzody żołądka i dwunastnicy, stres.

 

. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .

" Nie ma nieuleczalnie chorych, niedostateczną jest tylko nasza wiedza "

Profesor Julian Aleksandrowicz

Energy & Memory - suplement diety - photo

Energy & Memory

Przy wysiłku fizycznym, umysłowym, dużym stresie; dodaje energii, poprawia myślenie.

 

Strong Bones - suplement diety - photo

Strong Bones

Egzema, grzybica, kwasica, oczyszczanie organizmu, układ krążenia, cukrzyca, podagra, stany zapalne, starzenie, nowotwory, anemia, białaczka, wrzody żołądka i dwunastnicy, stres.

 

Power Mins - suplement diety - photo

Power Mins

Acidoza (kwasica), alergie, osteoporoza, stany depresyjne, problemy reumatyczne, dodatek do diet odchudzających.

 

Stress Management - suplement diety - photo

Stress Management

Podwyższony stres, wspomaga prawidłowe funkcjonowanie układu nerwowego, wspomaga produkcję energii.

 

Full Spectrum - suplement diety - photo

Full Spectrum

Pamięć, koncentracja, paznokcie, włosy, uroda, wzmocnienie organizmu.

 

Omega 3 concentrate - suplement diety - photo

Omega 3 concentrate

Utrzymanie prawidłowego poziomu trójglicerydów we krwi; wspomaga pracę mięśnia sercowego; wpływa na proces krzepnięcia krwi; ważny dla rozwoju systemu nerwowego.

 

Protect 4Life - suplement diety - photo

Protect 4Life

Alergie, migrena, astma, nadwaga, nowotwory, depresja, koncentracja, pamięć, witalność.

 

Menopausal Formula - suplement diety - photo

Menopausal Formula

Menopauza, nadciśnienie tętnicze, uderzenia gorąca, nadmierne pocenie się, cukrzyca.

 

Ocean 21 - suplement diety - photo

Ocean 21

Egzema, grzybica, oczyszczanie organizmu, układ krążenia, cukrzyca, podagra, stany zapalne, starzenie, nowotwory, anemia, białaczka, wrzody żołądka i dwunastnicy, stres.

 

Power Mins - suplement diety - photo

Power Mins

Acidoza (kwasica), alergie, osteoporoza, stany depresyjne, problemy reumatyczne, dodatek do diet odchudzających.

 

AC-Zymes - suplement diety - photo

AC-Zymes

Dostarcza żywych kultur bakteryjnych niezbędnych dla zdrowej mikroflory jelit. Wytwarza niekorzystne środowisko dla bakterii chorobotwórczych i gnilnych. Stanowi naturalną ochronę przed bakteriami i grzybicą. Zapobiega wzdęciom, niezbędny po kuracji antybiotykowej, zmniejsza dolegliwości przy hemoroidach, pomocny w trądziku i alergii.

 

Commentics

Sorry, there is a database problem.

Please check back shortly. Thanks.


“Suplementy diety, naturalne witaminy i multiwitaminy, żywienie, dodatki, profilaktyka, dieta, żywność, zdrowie”

 

Copyright ©  •  powitaminy.pl  2009  •  wszelkie prawa autorskie zastrzeżone